" />
najave

16. Dani plesa u čast Miji Čorak Slavenskoj


vrijeme: 20.02.2019. - 26.02.2019.
mjesto: Slavonski Brod; Kazališno-koncertna dvorana Ivana Brlić Mažuranić, Trg Stjepana Miletića 12

U spomen na prvu domaću primabalerinu Miju Čorak Slavensku, Kazališno-koncertna dvorana Ivana Brlić Mažuranić, 16. godinu za redom, organizira Dane plesa u Slavonskome Brodu.

Program:

Srijeda, 20. veljače 2019.

18:00 Postavljanje vijenca na spomen-ploču

 

19:30 Plesna večer

Studio za moderni i klasični ples Brodski leptirići, Slavonski Brod

Plesni studio Shine, Osijek

UDT Gombalište, Zagreb

Plesna radionica Ilijane Lončar, Požega

 

Velika dvorana kazališta

Ulaz je slobodan

 

Četvrtak, 21. veljače 2019.

19:30 Plesna predstava

Viola, ja i nas dvije, Zagrebački plesni centar

Velika dvorana kazališta

Ulaz je slobodan

 

Petak, 22. veljače 2019.

 19:30 Plesna predstava

 Ansambl, Studio za suvremeni ples Zagreb

 Velika dvorana kazališta

 Ulaz je slobodan

 

20:45 Plesna predstava

Umjetnik za hitne intervencije, Studio za suvremeni ples Zagreb

Velika dvorana kazališta

Ulaz je slobodan

 

Subota, 23. veljače 2019.

19:30 Gala večer

 

1. HNK u Zagrebu

Lascia ch’io pianga

Glazba: Georg Friedrich Händel

Koreografija: Valentina Turcu

Izvođači: Iva Vitić Gameiro i Guilherme Gameiro Alves

 Trajanje 6:00

 

2. HNK U OSIJEKU

ORAŠAR , Arapski ples

 Glazba: Petar Iljič Čajkovski

 Koreografija: Waczlaw Orlykowsk

 Ideju prenio: Dinko Bogdanić uz suradnju Vuka Ognjenovića

 Izvođači: Lucija Horvat, Danijel Novoselac – Helena Horvat, Anja Bašnec, Laura del Carmem Velasco Farrera,

 Lucija Firi

 Trajanje 3:45

 

3. HNK Ivana pl. Zajca U RIJECI

ROSSINI CARDS, (isječak iz baletne predstave)

Glazba: Gioachino Rossini

Koreografija: Mauro Bigonzetti

Izvođač: Marta Kanazir

 

Trajanje 3:00

 

4. HNK U SPLITU

Čajkovski pas de deux

Glazba: Petar Iljič Čajkovski

Koreografija: George Balanchine / prenio Volodymyr Shuvalov

izvođači: Eva Karpilovska, Ivan Boiko

 

Trajanje 8:40

 

5. HNK U OSIJEKU

 FORTUNA, (isječak iz baletne predstave)

 Izbor glazbe: Vuk Ognjenović

Koreografija: Vuk Ognjenović

Izvođači: Lucija Horvat, Helena Horvat, Laura del Carmen Velsco Farrera, Lucija Firi, Anja Bašnec, Laura Špindel

 

Trajanje 4:10

 

6. HNK Ivana pl. Zajca U RIJECI

ROSSINI CARDS, Dueto in offensivo

Glazba: Gioachino Rossini

Koreografija: Mauro Bigonzetti

Izvođači: Nika Lilek i Laura Orlića

 

Trajanje 8:00

 

7. HNK U SPLITU

GUSAR, Pas de trois

Glazba: Adolphe Adam

Koreografija: Aivaris Leimanis

Izvođači: Eva Karpilovska, Aaron Kok, Ivan Boiko

 

Trajanje 8:10

 

Velika dvorana kazališta

Cijena ulaznice: 50 kn

 

Ponedjeljak, 25. veljače 2019.

19:30 Plesna predstava

ESC ROOM, Zagrebački plesni ansambl

Ulaz je slobodan

 

Utorak, 26. veljače 2019.

17:00 Radost pokreta – smotra školskih plesnih skupina

Udruga školskih plesnih skupina Radost pokreta, škole nositeljice projekta i Kazališno-koncertna dvorana Ivana Brlić-Mažuranić

 

*21. i 22. veljače 2019.

17:00 Plesna radionica Physical release tehnike za odgojno-obrazovne djelatnike (voditelj radionice koreograf Branko Banković)

 

(R.P.B., 22.02.2019)