29. Svečanosti Pasionske baštine 2020. ove će se godine, u nešto skraćenom obliku, održati u razdoblju od 21. do 29. lipnja, a dio programa će uslijediti u listopadu i studenom ove godine.
vrijeme: 21.06.2020. - 29.06.2020.
Program:
• Nedjelja, 21. lipnja 2020.
Crkva sv. Petra, Vlaška 93, u 20,00 sati
PASSION CHRISTI, koncert
Giuseppe Tartini:
Adagio cantabile
Renato Rožić:
Gudački kvartet Passion Christi op. 36 (2018.) – prva izvedba u Zagrebu
Tomislav Uhlik:
Stabat mater -
suita iz oratorija
izvodi:
Gudački kvartet Sebastian: Anđelko Krpan, violina; Teodora Sucal Matei, violina; Nebojša Floreani, viola; Zlatko Rucner, violončelo
• Ponedjeljak, 22. lipnja 2020.
Virtualna izložba - Muzej Mimara
Niko Ančić:
PASIONSKI MOTIVI, izložba
koncepcija i autorski odabir: Stanko Špoljarić
Niko Ančić (1948.) pasionskim temama pristupa često, kako s likovnim značajkama svoga opusa, tako i posebnim ozračjem duhovnosti koji motivi nose. Akcent je na pulsiranju boje i svjetla vidljivim u dinamičnosti slikarske površine u ostvarenjima ekspresionističkog karaktera.
Težište na izložbi je na recentnim djelima, iako su prisutne i ona ranijeg datuma, sa stilskim rasponom određenog stupnja realiteta i primjerima likovne redukcije u djelima simboličnog u uvjerljivosti svetosti znaka. - prof. Stanko Špoljarić
• Utorak, 23. lipnja 2020.
Crkva Uzvišenja Svetog Križa, Trg sv. Križa 1,(Siget) u 20,00 sati
NARODE MOJ LJUBLJENI, koncert korizmenih pučkih napjeva
izvodi: Vokalni ansambl KUD-a „Klek“, Ogulin
odabir i animacija: Nikolina Luketić i Joško Ćaleta
• Srijeda, 24. lipnja 2020.
Crkva Uzvišenja Svetog Križa, Trg sv. Križa 1, (Siget) u 20,00 sati
DAN OD GNJEVA, korizmeni koncert
izvode: Pučki pivači KBF-a, umjetnički voditelj: dr. sc. Joško Ćaleta
• Četvrtak, 25. lipnja 2020.
Crkva Bezgrješnog Srca Marijina, Jordanovac 110, u 20,00 sati
PASIONSKE SKLADBE, koncert
Ivan Lukačić, Antonio Vivaldi, Johann Sebastian Bach, Michel Rondeau, Gioachino Rossini, Johannes Brahms
izvode: Željka Martić, sopran; Neda Martić, mezzosporan; Mirta Kudrna, orgulje
• Petak, 26. lipnja 2020.
Crkva sv. Antuna Padovanskog, Ul. sv. Duh 31, u 20,00 sati
SVITLA NOĆ - VIII. korizmeno glagoljaški koncert Zagrebačkih klapa
odabir i organizacija: Davor Capković, Joško Ćaleta
• Subota, 27. lipnja 2020.
Crkva sv. Blaža, Prilaz Gjure Deželića 64, u 20,00 sati
AVE GENEROSA, koncert
Georg Böhm, Lorand Kilbertus, Johan Sebastian Bach, Ola Gjeilo, Vlado Sunko, Kamilo Kolb, Sergei Rachmaninov, Jasenka Ostojić, Edward Elgar
izvode: Akademski zbor Cappella Odak; Mario Penzar, orgulje; dirigentica: Jasenka Ostojić
• Nedjelja, 28. lipnja 2020.
Crkva Bezgrješnog Srca Marijina, Jordanovac 110, u 20,00 sati
USKRSNU ISUS DOISTA, koncert
Anđelko Klobučar :
Uskrsnu Isus doista, partita za gudački kvartet
Felix Mendelssohn
: Gudački kvartet Br. 3 u D-duru Op. 44 br. 1
izvodi:
Zagrebački kvartet (Martin Krpan, violin; Davor Philips, violin; Hrvoje Philips, viola; Martin Jordan, violončelo)
• Ponedjeljak, 29. lipnja 2020.
Dvorana Matice Hrvatske, Ul. Matice hrvatske 2, u 12,00 sati
LIRIKA VELIKOG PETKA
GOLGOTA – Tomislav Šovagović
odabir: Đuro Vidmarović
krasnoslovi: Joško Ševo
***
Crkva sv. Jeronima, Maksimirska cesta 125, u 20,00 sati
CHRISTUS VINCIT, koncert
Kamilo Kolb, Jakov Gotovac, Dora pl. Pejačević, Miroslav Grđan, Matija pl. Ivšić, Anselmo Canjuga, Boris Papandopulo, Lujza Kozinović, Hubert Pettan, Bernardin Sokol, Anđelko Klobučar, Albe Vidaković
izvode: Nikolina Pinko, sopran; Ana Kirchmayer Wonnemann, violina; Eva Kirchmayer Bilić, orgulje
***
PROGRAM LISTOPAD/STUDENI 2020.
POTOP SUZA OČI RONE..., koncert
- vijenac hrvatskih crkvenih te starih kupljenskih i baranjskih pučkih korizmenih pjesama -
mjesta izvedbe:
Zagreb, Zaprešić, Duboševica i Subotica (Vojvodina)
izvode: KUD
Pojatno - Pojatno (Zaprešić), voditelj Mladen Kuhar; KUD
Kupljenovo - Kupljenovo (Zaprešić), voditelj Ivica Ivanković; Mario Kambić, orgulje, Desinac; Filip Golubov Car, tradicijska glazbala, Draž
odabir i animacija: Ivica Ivanković
PRED JEZUŠA KRIŽ IDEM..., koncert
Korizmeni glazbeni vijenac gradišćanskih, zagorskih
i baranjskih pučkih pjesama
mjesto izvedbe:
Vincjet (Gradišće), Austrija
izvode: Crkveni zbor
Sveti Martin - Čajta / Schachendorf, Vokalna skupina
Čajtanski glasi - Čajta / Schachendorf, voditelj i kantor: Ronald Subosits; KUD
Kupljenovo – Kupljenovo, (Zaprešić), voditelj: Ivica Ivanković; Mario Kambić, orgulje, Desinec, (Jastrebarsko), Filip Golubov Car, tradicijska glazbala, Draž (Baranja)
AVE GENEROSA, koncert
Georg Böhm, Lorand Kilbertus, Johan Sebastian Bach, Ola Gjeilo, Vlado Sunko, Kamilo Kolb, Sergei Rachmaninov, Jasenka Ostojić, Edward Elgar
mjesta izvedbe:
Zagreb, Sarajevo (BiH)
izvode: Akademski zbor Cappella Odak, Zagreb, dirigentica: Jasenka Ostojić; Akademski zbor Magnificat, Sarajevo, Bosna i Hercegovina, dirigent: Emanuel Josić; Mario Penzar, orgulje
Program (word, 59KB) →