Uz Glušicu, na natječaj se prijavilo još četvero fotografa, a prijavljen je i jedan literarni rad potaknut Venuccijem stvaralaštvom.
U obrazloženju stručnog žirija stoji da "postoji očita sličnost Glušičine fotografije i izvornoga Venuccijeva akvarela iste lokacije". Autor je postigao i sličnost u atmosferi jer fotografija izgleda kao da je tonirana klasičnim metodama, a riječ je o digitalnoj fotografiji, navedeno je.
Autorica izložbe "Romolo Venucci; umjetnost kao sudbina" Margita Cvjetinović izrazila je zadovoljstvo što je Venuccijeva izložba pobudila velik interes građana. Rekla je da svi zainteresirani i dalje muzeju mogu slati svoje fotografije inspirirane Venuccijevim djelima, a nastojat će pronaći način kako ih predstaviti javnosti. Jedna od mogućnosti jest pokretanje virtualnog muzeja Vennucijevih djela, gdje bi svoje mjesto pronašli i fotografski radovi građana, rekla je Cvjetinović.
Romolo Venucci rodio se 1903. godine u Rijeci, a umro je u rodnome gradu 1976. godine. Školovao se na Zemaljskoj ugarskoj kraljevskoj višoj umjetničkoj školi u Budimpešti. Nakon povratka sa studija u Rijeku uključio se u umjetnički život grada. Prvi je put izlagao 1927. godine. Puni izraz ostvario je u međuratnom razdoblju (1929. - 1939.) kroz futuristički i kubistički konstruktivizam. U sljedećim razdobljima stvaralaštva svjesno modificira svoj stil, ali zadržava ekspresivnost izraza. Izlagao je diljem Europe i dobitnik je više vrijednih nagrada. Znatan dio njegova opusa su motivi Rijeke, njezina Staroga grada i drugih lokacija izrađeni u različitim tehnikama.