Riječka Galerija Kortil na YouTube kanalu HKD na Sušaku, počevši od 2021. godine, predstavlja videouratke nastale za vrijeme trajanja izložbi u toj Galeriji.
Tisja Kljaković Braić: Spomenik živom čoviku
Od srpnja, pa sve do rujna 2022. u galeriji se s velikom ljetnom izložbom riječkoj publici predstavila akademska slikarica, spisateljica i ilustratorica Tisja Kljaković Braić.
Na likovnoj sceni prisutna je već dvadesetak godina, no Tisja je u kolektivnu svijest likovne i šire publike upisala izvanredno duhovitim karikaturama prizora iz bračnog života koje je prije pet godina počela objavljivati na Facebooku. Nakladnička kuća Fraktura izdala je 2018. godine njezinu knjigu karikatura Oni koja je od tada otisnuta u pet izdanja, a 2021. godine izdana je i nova knjiga karikatura Oni 2. Tisjin književni prvijenac U malu je uša đava, u drugom proširenom izdanju obogaćen je ilustracijama, te dvije godine drži prvo mjesto na popisu najprodavanijih hrvatskih izdanja (prema podacima hrvatskog portala za knjigu i kulturu čitanja Moderna vremena).
Na izložbi je bio predstavljen Tisjin slikarski opus, ali i omiljene karikature.
Izdržati svom (nevoljenom) vremenu usprkos
Izložba Izdržati svom (nevoljenom) vremenu usprkos bila je druga tematska obljetnička izložba povodom 25 godina djelovanja Galerije Kortil.
Kako bi se u 2022. godini adekvatno obilježilo dugo djelovanje galerije Kortil i njene uspješne suradnje s umjetničkom agencijom Kopart kroz promociju najistaknutijih modernih i suvremenih hrvatskih likovnih umjetnika, postavljene su dvije velike izložbene cjeline. Nakon izložbe Ni stijega ni bijega, kustosa Marijana Špoljara, ovom se izložbom predstavila plejada umjetnika koji su u galeriji postavili samostalne izložbe tijekom proteklog razdoblja. Radi se o djelima umjetnika bez čijeg doprinosa ne možemo zamisliti već danas povijest moderne i suvremene hrvatske likovne scene.
U svojoj izložbenoj koncepciji, kustosica Iva Körbler predstavila je problemski temu pejzaža i motiva iz prirode koji karakteriziraju brojne opuse značajnih hrvatskih umjetnika. Kroz djela Đure Sedera, Borisa Bućana, Jagode Buić, Nives Kavurić Kurtović, Vatroslava Kuliša, Matka Trebotića, Šime Perića, Ede Murtića, Peruška Bogdanića, Brune Mascarellija, Petra Dolića, Ante Kuduza, Dine Trtovca, Dalibora Paraća, Baneta Milenkovića, Dalibora Jelavića i Lidije Šeler tematizirao se morfološki i stilski različit pristup pejzažu i prirodi, kao i značajna tema Juga, mora i mediteranskog pejzaža koji se javlja u njihovim djelima.
Virtualna vodstva su dostupna i za sljedeće izložbe: