Dr. Ana Grgić predavačica je Medijskih studija na Monash Univerzitetu u Maleziji, s doktoratom Filmskih studija Universiteta St Andrews u Škotskoj. Njen rad istražuje periferna i manje istražena područja i zemljopisne regije u filmskim studijama (Balkan, Istočna Europa, kinematografija malih nacija), a u svrhu razumijevanja kako se iste odnose i reflektiraju, tj. doprinose i izazivaju dominantni diskurs (eurocentrični, etnocentrični, neokolonijalistički) u svijetu filma i filmske reprezentacije. Bila je ko-urednica specijalnog izdanja o albanskoj kinematografiji za KinoKulturu (2016), a njeni znanstveni članci i poglavlja objavljeni su u idućim publikacijama: The Film Festival Yearbook 5: Archival Film Festivals (2013), Frames Cinema Journal (2013), Divan Film Festival Symposium Papers (2014, 2015), Cinemas of Paris (2015), Studies in Eastern European Cinema (2016), Short Film Studies (2017), i Film Quarterly (2018).
Redovito prati balkansku kinematografiju u festivalskim okruženjima, te piše izvješća, intervjue i osvrte za on-line časopis East European Film Bulletin. Kao članica odbora Albanskog kinematografskog projekta (Albanian Cinema Project), bila je uključena u očuvanje i izlaganje balkanskog kinematografskog naslijeđa kroz radionice Arhiv u pokretu (Archive in Motion).
Program se održava u sklopu Škole Kino kluba Split, ali je otvoren za građane. Škola Kino kluba Split provodi se u suradnji s Platformom Doma mladih i MKC-om i dio je Festivala nezavisne kulture Platformat. Školu Kino kluba Split financiraju Grad Split, Hrvatski audiovizualni centar, a rad kluba Zaklada Kultura nova. Voditeljica programa je Sunčica Fradelić.