Svečana premijera biografskog dokumentarno-igranog filma 'Sanjar s tamburom' održat će se u ponedjeljak, 25. travnja 2022. u 18:30 sati, u dvorani Vikarijata u Osijeku - područni ured Nadbiskupskog ordinarijata. Osječanin Pajo Kolarić začetnik je hrvatske tamburaške glazbe, pjevač, svirač, skladatelj, tekstopisac, političar i filantrop, a 2021. godina zaokružuje 200 godina od njegova rođenja.
vrijeme: 25.04.2022. -
mjesto: Osijek
Premijerom filma, predstavljanjem CD-a i Zbornika radova s Međunarodnog interdisciplinarnog umjetničko-znanstvenog skupa Pajo Kolarić i njegovo doba, zaključuje se projekt obilježavanja 200-te godišnjice rođenja Paje Kolarića.
Ovaj Projekt ima edukativni, prezentacijski i povijesni karakter. Predstavlja spoj arhaičnog i suvremenog izričaja kroz aktivnosti koje su bile ponuđene građanima svih dobnih skupina, ali i kao turistički proizvod kroz prezentaciju osječkih povijesnih osoba te glazbene i kulturne baštine.
Opširnije