"Iskop" kreće od istraživanja utopijskih premisa planiranja budućnosti stanovanja, socijalizacije i razmjene te neposredne uvezanosti trajanja životnog vijeka s njihovom realizacijom. Napetost između imaginacije, rada, mladosti i smrti prostor je u kojem BADco. želi istražiti i suvremenu ulogu umjetnika u relacijama proizvodnje i umjetničkih praksi.
Koreografski razvoj predstave temeljit će se na istraživanju specifičnih konstrukcijskih principa i gravitacijskih zadatosti arhitektonskog oblikovanja, ali rekapitulacije tjelesnih pristupa prostoru koje je BADco. razvijao u svojim predstavama: kompozitnog rada s okolišem, ikoničke refiguracije tijela, konformacije tijela i objekata, derivéa, ticalnog kontakta i potpornih grupnih formi. Proces rada na koreografiji istovremeno će biti i svojevrsni prijenos akumuliranog znanja na mlađe generacije i odvijat će se u istraživačko-izvedbenim radionicama.
Andrej Platonov jedan je od najvećih i najintrigantnijih ruskih pisaca dvadesetog stoljeća. Njegova dva najznačajnija djela, "Čevengur" i "Iskop" (nastali u razdoblju 1926. - 1930.) uronjena su u distopijsku problematiku te prikazuju deformaciju utopističke ideje u rukama čovjeka (neukog, pohlepnog ili pak slabog). Junaci kratkog romana "Iskop", ili pripovijesti kako ga češće nazivaju, grade veliki toranj, proleterski dom, koji će omogućiti zajednički život svim pripadnicima radničke klase. Taj dom simbolizira svijetlu budućnost i utopijsko društvo, ali do kraja romana radnici ne uspijevaju saliti čak ni temelje toga zdanja.
Režija: Goran Sergej Pristaš
Koreografija: Nikolina Pristaš
Dramaturgija: Ivana Ivković
Izvedba: Antonija Dorbić, Ana Kreitmeyer, Marta Krešić, Priska Pia Pristaš, Kalliopi Siganou, Evita Tsakalaki
Glazba: Andro Giunio
Kostim: Silvio Vujičić
Prostor / čitaonica: Dinko Peračić i Miranda Veljačić / Platforma 9,81
Produkcija: Lovro Japundžić
Produkciju predstave "Iskop" podržali su Gradski ured za kulturu Grada Zagreba i Ministarstvo kulture Republike Hrvatske.
Rad kolektiva BADco. podržava Zaklada "Kultura nova”.
Zbog ograničenog broja mjesta, molimo vas da ulaznice rezervirate mailom: produkcija@badco.hr ili na broj mobitela: 091 5836 389.