Svečano otvaranje Noći knjige 2025. će se održati u srijedu, 23. travnja, s početkom u 12 sati, u predvorju Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.
vrijeme: 23.04.2025. -
mjesto: Zagreb
U programu otvorenja, između ostalog, bit će predstavljeni najnoviji rezultati istraživanja tržišta knjiga u Republici Hrvatskoj, program ovogodišnje Noći knjige, otvorena izložba strip-ilustracija Stipe Kalajžića i Dobrile Zvonarek te predstavljeni učenički radovi odabrani na literarnom i likovnom natječaju
Životinjsko carstvo u književnosti - od mrava dobra srca do letećih grifona.
Manifestacija Noć knjige održava se 14. godinu zaredom u povodu Svjetskog dana knjige i autorskih prava (23. travnja) i Dana hrvatske knjige (22. travnja), ovogodišnja tema je „O životinjama i ljudima”, a 23. travnja tijekom dana će biti organizirano više od 1100 programa diljem Hrvatske.
Noć knjige održava se u organizaciji Zajednice nakladnika i knjižara Hrvatske gospodarske komore, Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu, Knjižnica grada Zagreba, portala za knjigu i kulturu Moderna vremena, Udruge za zaštitu prava nakladnika - ZANA te Hrvatske udruge školskih knjižničara, a uz potporu Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske, Grada Zagreba, Udruge za zaštitu prava nakladnika ZANA i Hrvatske gospodarske komore.